Forumgnc.com

Go Back   Forumgnc.com >
Kültür & Sanat & Tarih & Edebiyat
> Mitoloji Bilimi

Like Tree5Teşekkür

Yeni Konu aç  Cevapla
Seçenekler

Okunmamış 04-Kasım-2016, 12:18   #1 (permalink)
Durumu:
Çevrimdışı
Fernando
he cannot be allowed...
Fernando - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Tarihi: Kasım-2013
Nerden: El Castillo del Diablo
Cinsiyet: Bay
Takım: Galatasaray
İlişki: Evli
Burç: Oğlak Burcu
Mesajlar: 7,660
Konular: 1385
Beğenilen: 2744
Beğendiği: 1298
ForumGNC Bağımlılık Yapar
Arrow Mortal Kombat Mitolojisi

Mortal Kombat Mitolojisi

Zamanın başlangıcında iki varlık vardı. Elder God'lar ve One Being. One Being gücünü Tanrılardan (Elder Gods) emiyordu. Tanrılar kendilerini korumak için One Being'e karşı savaştılar. Tanrılar sonunda Kamidogu adında 6 silah yaptılar. Silahı kullandıklarında, One Being parçalandı fakat buna rağmen bilinç hayatta kaldı. Kamidogu One Being içinde 6 farklı yerde kayboldu.Bunlar altı ana realm (alem) idi; Earthrealm (Dünya), Netherrealm, Outworld, Orderrealm, Chaosrealm ve Edenia.

Her Kamidogu bu alemlerin özünü oluşturuyordu. Alemler oluştuktan uzun zaman geçmeden Edenia'nın koruyucu Tanrısı Argus ve büyücü karısı Delia'nın iki oğlu oldu. Taven ve Daegon. Delia'nın gelecekle ilgili kehanetleri vardı. Bunlardan biri çok güçlü ve sayısız Mortal Kombat savaşçıları yüzünden alemlerin (realms) yok olacağıydı. (Bahsedilen durum Armageddon'dur.) Elder God'lar, Armageddon'u önlemek için Argus ve eşinden korunacak bir yer talep ederler. Delia Armageddon'un Edenia'nın güneyinde bir kraterin doruğunda olacağını tahmin etmektedir.


"Daegon ve Taven"

Bu yüzden Argus, kraterin altında bir pramit inşa eder. Bu sırada Delia'da Blaze'i yaratır. Blaze, Mortal Kombat savaşçılarını durduracak gücü içermektedir. Argus tüm savaşçıların yok olmasını isterken, Delia'nın daha merhametli bir tutumu vardı: Savaşçıları güçsüzleştirmek.

Çocuklarını bir rekabetin içene koymaya karar verdiler. Hangisi Blaze'i yenerse, o Blaze'den gelecek güç ve yeteneklerle Edenia'nın yeni koruyucusu olacaktı. Blaze ile olan karşılaşmalarında her iki kardeş de babalarının dünyadaki tapınaklarının birinden kılıç, annelerinin tapınaklarının birinden de zırh alacaklardı.Her zırh bir Mortal Kombat savaşçısını yendiği ve gücünü boşalttığı anlamına gelecekti. Bu sayede kimin seçileceğine karar verilecekti. İki kardeş Argus'un Edenia'daki tapınağında yakalandılar ve donduruldular. İkisi de dünyadaki onları koruyan ejderhalarla birlikte bilinmeyen bir dağın içine yerleştirildiler. Altın ejderha Orin Taven'ı, kızıl ejderha Caro'da Daegon'u kolluyordu. Blaze'in işareti ile (Armageddon başladığında) görevlerine başlamaları için buzlarını çözüp uyandıracaklardı.

Elder Godlar tüm alemleri yukarıdan izliyor ve idare ediyordu. Ancak Shinnok adlı bir Elder God açgözlülük yaptı ve dünyayı kendisi için istedi. Elder God'lar bunun üzerine Yıldırım tanrısı olarak bilinen Raiden adında genç bir tanrıyı dünyanın koruyucusu yaptılar. Raiden ve Shinnok arasındaki sert çekişme yüzünden dünya yüzyıllar boyu karanlık zamanlar yaşadı.


Yıldırım Tanrısı Raiden

Daha sonra Raiden Shinnok'un, "Amulet" adında mistik bir nesne ile Elder God'lar karışamadan dünya içerisinde gezinebildiğini farketti. Raiden, Elder God'ların yardımıyla Shinnok'ın amületini elinden aldı ve Netherrealme sürgün etti. Netherrealm zamanın başlangıcından beri vardı ve bir çok ismi vardı. (Cehennem gibi.)


Lord Shinnok

Shinnok uyandığında kendini Netherrealmin sahibi şeytanla savaşırken buldu. Şeytan, Shinnok'ın Elder God'larla savaşırken yanında olan ruhları kullandı. Sonunda Shinnok kendini harap bir şekilde cehennemin dibinde buldu.


Netherrealm. Nam-ı değer "Cehennem"

(Bu kısmı daha detaylı olarak öğrenmek için, Mortal Kombat Mythologies: Sub-Zero oyununu oynamalısınız.)

Efsaneye göre 6 Kamidogu ve Amulet'e sahip olan gerçek güce sahip olacak ve tüm var oluşları (realms) birleştirerek, One Being'in geri gelmesini sağlayacaktı. Raiden tüm realm'lerin yok olmasını önlemek için amuleti Asya'da bir tapınakta gizledi ve amuleti korumak için dört gardiyan görevlendirdi. Bu gardiyanlar alemleri oluşturan 4 temel elementi simgeliyordu. Ateş, Su, Toprak (Dünya) ve tahta. (Şaka tabi hava olacak : )

Amulet dünyada kaldığı zaman içerisinde, Shinnok da Netherrealm'de tutsaktı. Shinnok uzun yıllar şeytanın işkencelerine maruz kaldı, taki bir büyücüyle karşılaşana dek: Quan Chi. Önceleri bir Oni olan Quan Chi, daha sonra öğrendiği büyü sayesinde dış görünümünü değiştirdi.


Quan Chi

Quan Chi, Shinnok'a bulunduğu hapishaneden kaçabilmesi ve hatta Şeytanı yenebilmesi için yardım edebileceğini söyler. Quan Chi'nin tek istediği Shinnok'ın yanında yer almak ve güçtü. Shinnok kabul eder ve yüz yıllar süren bir savaş başlatırlar. Sonunda şeytanı yenerler ve Netherrealm'in kontrolünü ellerine alırlar. Artık Shinnok Netherrealm'in hakimidir ama elde ettiği başarıyla yine de mutlu değildir. Netherrealm ateş ve külden ibarettir ve hükmettiği de şeytanlar ve iblislerdir. Shinnok daha fazlasını istemektedir ve Shinnok istiyorsa, Quan Chi bir yolunu bulmalıdır.


Onaga. Nam-ı değer "The Dragon King"

Tarihin bilinmeyen bir zamanında Onaga, namı diğer ''The Dragon King'' Outworld'ün hakimiydi. Onaga Outworlc'ün diğer alemleri birleştiren ilk hükümdarıydı. Onaga diğer realm'leri fethediyor ve onların gücünü Outworld'e ekliyor ve sahip olduğu alanı genişletiyordu. Onaga'nın şimdiye kadar hiç yenilmemiş bir ordusu vardı. Onaga'nın kalbinden gelen bir güç sayesinde ölen askerlerini tekrar tekrar canlandırabiliyordu. Bu sayede Onaga, sonsuza kadar yaşamayı umuyordu. Yardımcıları oluşturdukları bir büyü sayesinde Onaga'yı, son ejder yumurtası içine sığacak şekilde küçültüp onun içine koyacaklar, bu sayede ölümsüzlüğü garantilenecekti. Tam bu aşamada Onaga'nın güvenilir bir danışmanı olan Shao Kahn isyan eder ve Onaga'yı zehirler. Onaga'nın gidişiyle Shao Kahn kontrolü ele alır. Ancak Onaga'nın haricinde Shao Khan, Outworld'e birleşmiş alemler şeklinde hükmetmez.


Shao Kahn

Onaga gibi Shao Kahn'da küçük alemleri fethederek gücünü ve hakimiyet bölgesini genişletir. Binlerce yıl boyunca irili ufaklı alemleri fethederek gücünü arttırdı. Sonunda daha fazla güç elde etmek için Outworld kadar büyük alemleri de fethedebilecek güce ulaştı. Edenia'yı fethetmek için kutsal turnuvayı (Mortal Kombat) kazanması gerekiyordu. Bu sayede iki realm'i birleştirebilecekti. Edenia savaşçılarının gayretlerine rağmen Kahn, turnuvayı 10 kez kazanır. Edenia'nın mavi gökyüzünde açılan portallar sayesinde Kahn'nın yıkıcı ve istilacı ordusu bu dünyaya girer.


Prenses Kitana

Edenia'nın kıralı King Jerrod, Khan tarafından öldürülür ve karısı Sindel'i Shao Khan kraliçesi olarak alır, kızı Kitana'yı da kabul eder. Sindel Shao Kahn'ı Kitana'yı kişisel koruyucusu ve suikastçisi olacak şekilde eğitmeye ikna eder. Ancak Sindel, Kahn'ın karısı olmayı kabullenemez ve intihar eder. Shao Khan, Sindel'in ölümden sonraki hayata geçişini önlemek için onu Outworld'de saklar.


Kraliçe Sindel

Birkaç milenyumdan sonra Edenia ve diğer irili ufaklı realmlerin fethiyle ve Outworld'e eklenmesiyle Shao Kahn yönünü dünyaya (Earthrealm) çevirir. Shang-Tsung'u dünyaya gönderip kutsal turnuvayı kurup dünya ve kendi savaşçıları arasında rekabeti başlatmak üzere görevlendirir.


Shang Tsung

Turnuvayı kazanan 50 yıl yeni başlayacak turnuvaya kadar şampiyon olacaktı. Shao Kahn üst üste on kez turnuvayı kazanması şartıyla dünyayı alabilecekti. ''Great Kung Lao'' (Kung Lao'nun ve bir rivayete göre Liu-Kang'in atası) Shan-Tsung'u yenerek Mortal Kombat şampiyonu olur. Kung Lao sadece bir jenerasyon Shang-Tsung'un gizemli silahı Goro adında Shokan prensiyle karşılaşana kadar ünvanını koruyabilir. Goro, dokuz turnuva boyunca ard arda Outworld'e zaferi getirir.


"Shokan Prensi" Goro

Shao Kahn'ın ihanetiyle gizemli ölümünden yüzyıllar sonra Dragon King Onaga gizlice fiziki bedenine dönmenin yollarını arar. Kendini bir parıltı şekline Shujinko'ya gösterir ve ona dünyanın sıradaki Mortal Kombat turnuvasındaki yeni koruyucusu olarak seçildiğini söyler. Kendisinin de Elder God'ların temsilcisi Damashi olduğunu söyler. Shujinko'yu bunu kanıtlaması için bir görevi tamamlaması gerektiği şeklinde kandırır. Ona Kamidogu'ları değişik realm'lerde arayıp bulmasını ve Nexus adında bir yere getirmesini söyler.

...devam edecek.
heLen ve heLen bunu beğendi.
________________Konu Fernando tarafından (04-Kasım-2016 Saat 13:40 ) değiştirilmiştir.
Alıntı ile Cevapla

Okunmamış 04-Kasım-2016, 12:39   #2 (permalink)
Durumu:
Çevrimdışı
Rakınzel
İstenmeyen Olaylar Yaşansın İstiyoruz
Rakınzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Tarihi: Aralık-2014
Cinsiyet: Bayan
Takım: Takım Tutmuyorum
İlişki: Yok
Burç: Akrep Burcu
Mesajlar: 1,115
Konular: 59
Beğenilen: 336
Beğendiği: 370
ForumGNC Bağımlılık Yapar
Standart

Çocukken ne izlerdim bunun filmini. Bağırarak her şeyi kırıp döken kadından korkardım en çok ahajsj
O zamanlar ps3 de oyunu vardı diye hatırlıyorum yanlış değilse.

Alıntı ile Cevapla

Okunmamış 04-Kasım-2016, 12:41   #3 (permalink)
Durumu:
Çevrimdışı
Fernando
he cannot be allowed...
Fernando - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Tarihi: Kasım-2013
Nerden: El Castillo del Diablo
Cinsiyet: Bay
Takım: Galatasaray
İlişki: Evli
Burç: Oğlak Burcu
Mesajlar: 7,660
Konular: 1385
Beğenilen: 2744
Beğendiği: 1298
ForumGNC Bağımlılık Yapar
Standart


Hiç Düşünce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Çocukken ne izlerdim bunun filmini. Bağırarak her şeyi kırıp döken kadından korkardım en çok ahajsj
O zamanlar ps3 de oyunu vardı diye hatırlıyorum yanlış değilse.


sindel'den bahsediyorsun sanırım
mortal kombat'ın son 2 oyunu hariç diğerleri playstation'a çıktı evet.
Rakınzel ve Rakınzel bunu beğendi.
________________


Alıntı ile Cevapla

Okunmamış 04-Kasım-2016, 12:44   #4 (permalink)
Durumu:
Çevrimdışı
XasthuR
Yazalak Hasta
XasthuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Tarihi: Ocak-2015
Nerden: Tuneless Region
Cinsiyet: Bay
Takım: Beşiktaş
İlişki: Var
Burç: Yay Burcu
Mesajlar: 3,909
Konular: 62
Beğenilen: 1745
Beğendiği: 710
ForumGNC Bağımlılık Yapar
Standart

Flawless Victory Fetality !!!!!

atari salonunda fatality öğrenmek için ellerimiz nasır tutardı vay be
Fernando ve Fernando bunu beğendi.

Alıntı ile Cevapla

Okunmamış 04-Kasım-2016, 12:56   #5 (permalink)
Durumu:
Çevrimdışı
Fernando
he cannot be allowed...
Fernando - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Tarihi: Kasım-2013
Nerden: El Castillo del Diablo
Cinsiyet: Bay
Takım: Galatasaray
İlişki: Evli
Burç: Oğlak Burcu
Mesajlar: 7,660
Konular: 1385
Beğenilen: 2744
Beğendiği: 1298
ForumGNC Bağımlılık Yapar
Standart

Yeni Mortal Kombat başlamadan bir süre önce Quan Chi, Sub-Zero ile Amuleti geri almasına yardım etmesi konusunda anlaşır. (Lin-Kuei klanı ile.) Sub-Zero, Ateş, Su, Toprak ve Rüzgar Tanrılarını yenerek amuleti alır ve Quan Chi'ye verir. Quan Chi, bunun sahtesini yapar ve Shinnok'a verir, gerçek olanı ise kendisinde saklar. Daha sonra Raiden, Sub-Zero'yu bulur ve yaptığı yanlışlığı anlatarak amuleti geri almasını ister. Sub-Zero, Netherrealm'e geri döner ve amuleti Shinok'tan geri alır.


Jhonny Cage, Liu Kang, Sonya

İki yıl sonra onuncu Mortal Kombat'ı kazanmak ve dünyayı kurtarmak için dünyanın en iyi savaşçıları bir araya toplanır. Bunlar, Sonya, Liu Kang ve Johnny Cage. Raiden'ın da yardımıyla dünya savaşçıları kazanır ve Liu Kang şampiyon olur. Lin-Kuei klanına rakip bir klanın üyesi, aynı zamanda daha önce Sub-Zero tarafından öldürülmüş Scorpion adında bir savaşçı turnuvada Sub-Zero ile tekrar dövüşür ve kendi katilini cezalandırır. (Sub-Zero ve Scorpion, Elementler'in Kutsal Haritasını bulmak için Quan Chi tarafından aynı görev için seçilmişlerdi.)


Scorpion vs Sub-Zero

Karşılaştıklarında Sub-Zero o zamanlar adı Hanzo Hasashi olarak bilinen ninjayı öldürmüştü. Quan Chi, Scorpion'u kandırıp hem ailesi hem de klanını Sub-Zero'nun yok ettiğine inandırır. Aslında Quan Chi verdiği görevde başarısız olan Hanzo Hasashi yani Scorpion'a kızdığı için ailesi ve klanını yok etmiştir.


Baraka

Shang Tsung'un kaybetmesiyle Shao Kahn, kurallar gereği dünya üzerindeki hakkını kaybeder. Liu Kang'e kızgınlığından dolayı da Baraka önderliğinde kalabalık Tarkatan ordusunu ''Whu Shi Akademisi"ne saldırtır.


Kung Lao

Liu Kang'in bir çok rahip arkadaşı öldürülür. Bu olay Liu Kang'i kızdırır ve Outworld'e onların peşinden gider. Liu Kang yalnız değildir. Kung-Lao, Johnny Cage ve kaybolan Sonya'yı arayan Jackson Briggs (Jax) onunla birlikte intikam için Outworld'e giderler. Shao Khan'ın bir çok tuzağını bertaraf edip sonunda Sonya'yı kurtarırlar.


Jax

...devam edecek.
heLen ve heLen bunu beğendi.
________________Konu Fernando tarafından (04-Kasım-2016 Saat 13:47 ) değiştirilmiştir.
Alıntı ile Cevapla

Okunmamış 04-Kasım-2016, 14:15   #6 (permalink)
Durumu:
Çevrimdışı
Fernando
he cannot be allowed...
Fernando - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Tarihi: Kasım-2013
Nerden: El Castillo del Diablo
Cinsiyet: Bay
Takım: Galatasaray
İlişki: Evli
Burç: Oğlak Burcu
Mesajlar: 7,660
Konular: 1385
Beğenilen: 2744
Beğendiği: 1298
ForumGNC Bağımlılık Yapar
Standart

Shao Kahn, Kraliçe Sindel'i dünyada diriltip iki dünyayı birleştirir. Dünya savaşçıları Shao Kahn ve tehditini ortadan kaldırmak için yeniden birleşirler. Shao Kahn, ciddi şekilde yaralanır ve kaybettiği sırada Edenia'da Outworld'den ayrılır ve eski haline döner.


Noob Saibot

Bu esnada Shinnok, Netherrealm'de kaybettiklerini geri almak için bir ordu toplar. Dünyadan Noob-Saibot, Edenia'dan Tanya gibi Dünya, Outworld ve Edenia'daki yandaşlarının yardımıyla Netherreal'den Edenia'ya kaçar. Edenia'yı alabilmek için Kraliçe Sindel ve Kitana'yı kaçırma, yakıp yıkma, yok etme ve Elder God'lar ve diğer düşük seviyeli Tanrıları dahi öldürme pahasına yoluna devam eder.


Tanya

Fujin ve Raiden dünyaya kaçarlar ve tehdidi ortadan kaldırmak için dünya savaşçılarını toplarlar. Uzun ve çetin bir savaşın ardından, sonunda Liu Kang Shinnok'u yener ve yeniden MK4'ün şampiyonu olur. Shinnok tekrar Netherrealm'e sürgün edilir. Scorpion ailesinin ve klanının başına gelenlerinin sorumlusunun Quan Chi olduğunu öğrenir. Tam Quan Chi Scorpion'u Netherrealme sürecekken Scorpion Quan Chi'yi yakalar ve ikisi de Netherrealm'e sürülür.


Rüzgar Tanrısı Fujin

Quan Chi, Netherrealm'den bulduğu gizli bir geçit sayesinde kaçar. Kaçtığı sırada Onaga'nın ordusunu nasıl dirilteceği hakkında bilgi edindiği yazıtlara rastlar. Shang Tsung ile güçlerini birleştirip Realm'lere hükmetme karşılığında anlaşır. Quan Chi, Shang Tsung'un tapınağında bir 'Soulnado' kurar ve Shang Tsung güçlerini kullanarak Onaga'nın yenilmez ordusunu tekrar canlandırmaya başlar.


Cyrax

Quan Chi ve Shang Tsung, Shao Kahn'a tahtında saldırır ve öldürürler. Daha sonra ise öldürdüklerinin Shao-Kahn'ın zayıflatılmış bir klonu olduğu ortaya çıkacaktır. Bu sayede Shao Kahn kaçmıştır ve en büyük tehditleri mevcut Mortal Kombat şampiyonu Liu Kang'i de öldürürler.


Kenshi

Raiden tekrar yaklaşmış olan tehdit karşısında dünya savaşçılarını toplar. Ayrıca realm'i Outworld'le birleşmiş 'Nitara' ve kendi topraklarını 'Deadly Alliance'dan korumak isteyen Li-mei. Yeniden programlanıp Sonya ve Jax'ın bulunduğu 'Special Force' için çalışan Cyrax, Shang-Tsung tarafından kör edilen Kenshi gibi yeni isimler de gruba eklenmiştir. Malesef tüm kahraman savaşçılara rağmen 'Deadly Alliance' kazanır. En son Raiden kalmıştır.


Reptile

Shujinko'nun Damashi'nin verdiği görevi tamamlaması 41 yıl sürdü. Sonunda son Kamidogu Edenia Kamidogu'sunu da diğer beş Kamidogu gibi Nexus'a yerleştirdi. Onaga hapsedildiği ejder yumurtasından Ninja Reptile bedeniyle birleşerek sonunda Shujinko'nun Damashi olarak bildiği halinden fiziki bedenine kavuşur. Shujinko olan biteni şaşkınlıkla izler. Son Kamidogu'yu koyduğunda Elder God'ların geleceğini sanıyordu. Onaga olan biteni yani onu kandırdığını söyler. Shujinko'nun hayatı bu amaç uğruna geçmişti ve sonunda ölecekti. Son anda dünya portalıyla dünyaya kaçabildi.


Onaga'nın yeniden dirilişi

Bu esnada yenilen ordusundan geriye tek başına Shang Tsung ve Quan Chi ile yüzleşecek Raiden kalmıştı. Raiden iyi bir şekilde karşı koymaya çalışsa da Deadly Alliance'a karşı dayanamaz. Deadly Alliance kazanır. Ancak Shang Tsung, Quan Chi'nin Amulet'ine (Shinnok'a sahtesini vermişti) göz diker ve bu uğurda savaşırlar. Ancak Quan Chi amuletin de verdiği güçle rahatlıkla Shang-Tsung'u yener. Ancak Dragon King Onaga'nın Outworld'e dönüşüyle zaferi kısa sürer. Quan Chi, Onaga'yı durdurmaya çalışsa da etkili olamaz. Shang Tsung ve Raiden'da düştükleri yerden kalkarlar ve bu büyük tehdite karşı yeni bir itifak oluştururlar. Tüm güçleriyle Onaga'ya saldırırlar. Ancak etkili olamazlar. Raiden tüm Tanrısal özünü açığa çıkararak bir patlama oluştursa da oluşan patlamada Onaga hayatta kalır ve Quan Chi'nin Shinnok'tan gizlediği amulet'i de alır.

Bir süre sonra üzerindeki Onaga'nın kara büyüsü etkisiyle Tanrısal özü zayıflamış halde Raiden dünya savaşçılarını toplar. Şimdiyse dünya halklarının kendi dünyalarını düşürdüğü hale kızgındır (Onaga'nın kara büyüsünün etkileri.) Shujinko'nun aptalca Kamidogu'ları realmlerden toplayıp Onaga'nın gelişine sebep olduğunu öğrenince iyice öfkelenir. Sabrı taşmıştır ve dünyayı bu hale getirenleri cezalandırmaya karar verir. Shujinkoyu vahşice öldürmek ister ama Shujinko elinden kaçar.


Lord Raiden'ın Liu Kang'i diriltmesi

Raiden dikkatini Liu Kang'in ölü cesedine odaklar. Liu Kang'in cesedini mezardan çıkarır ve derinlerde Houan denilen yüzyıllar önce yok edilen eski büyücülere ait tapınaklara götürür. Houan'ların ölüleri kontrol etmek için kullandıkları pranga ve kelepçelere Liu Kang'in bedenini bağlar. Tapınak duvarlarındaki büyülü sözleri gök gürlemeleri ve şimşekler eşliğinde eski dostunun bedenine doğru okur. Liu Kang'in cesedi artık Raiden'ın kontrolündedir. Dünyayı bu halinden kurtarması için Liu Kang'i görevlendirir.


Shujinko vs Onaga

Onaga, dünya savaşçılarını canlandırır ve kendi askerleri olarak kullanır. Onaga, Edenia'da Tarkatan'larla anlaşarak kontrolü sağlar ve gizlice Kamidogu'ları nasıl birleştirip gerçek güce sahip olabileceğinin yollarını arar. Bu esnada Shujinko ise kalan savaşçıları Onaga'ya karşı toplar, kısa süre sonra kendi savaş güçlerini oluştururlar. Shujinko tüm savaşçıların güçlerini kendinde toplayarak tüm altı Kamidogu'yu parçalar.


Nightwolf'un Onaga'ya ruhunu çekip tüm günahları aktarması

Oluşan güç sayesinde Onaga'ya saldırır. Sonunda Onaga yenilir. Nightwolf Netherrealmin derinliklerinden gelir, yere bir şekil çizer, Onaga'nın ruhunu çekecek sözleri de yazar. Nightwolf atalarından kalma bir yöntemi kullanır: 'Günah Emici'. Netherrealm'e gitmeden önce halkının tüm günahlarını da almıştı ve bu yükü yeterince taşıdı. Onaga'nın ruhu şekillerde belirirken, Nightwolf tüm günahları Onaga'ya aktarır ve bu şekilde Onaga bu yükle birlikte Netherrealm'e gider.

...devam edecek.
________________


Alıntı ile Cevapla

Okunmamış 07-Kasım-2016, 11:29   #7 (permalink)
Durumu:
Çevrimdışı
Fernando
he cannot be allowed...
Fernando - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Tarihi: Kasım-2013
Nerden: El Castillo del Diablo
Cinsiyet: Bay
Takım: Galatasaray
İlişki: Evli
Burç: Oğlak Burcu
Mesajlar: 7,660
Konular: 1385
Beğenilen: 2744
Beğendiği: 1298
ForumGNC Bağımlılık Yapar
Standart

Onaga fetihlerine devam ederken Delia'nın tahminlerinde olduğu gibi Armageddon başlamak üzeredir. Ancak Daegon bilinmeyen bir neden yüzünden yarışın başlayacağı andan yüzyıllar önce Caro'nun, Blaze ile teması kopunca uyandırılmıştır. (Bir ravayete göre yakalandığı anda Dragon King'in yumurtasını izliyordu.)

Deagon görevin amacını öğrenir ve sahip olabileceği gücü saplantı haline getirir ve Red Dragon klanını kurar ve Caro'yu kendisine portallar açması için esir eder. Red Dragon klanını, öncelikli amacı Blaze'yi bulmak ve Taven'i öldürmek olan güçlü bir suç örgütüydü.Taven, Onaga'nın dönüşüyle zamanında uyandırılınca Red Dragon savaşçılarının saldırısına uğrar. Taven babasının tapınağına gider yalnız kendisi için hazırlanan kılıç çalınmıştır. Lin-Kuei klanının sahiplendiği annesinin tapınağına gider ve kendi zırhını aramaya başlar. Bu esnada Quan Chi diğer karanlığın büyük savaşçıları Shao Kahn, Onaga ve Shang Tsung'a karşı toplar. Quan Chi, Blaze'in sahip olduğu gücü aramaya başlar; bu güç onu yenene geçecekti. Bu aramalar esnasında Taven'in koruyucu ejderhası Orin öldürülür. İyiler de kötüleri durdurmak için bu güce sahip olmak istiyorlardı.

Delia'nın tahminlerindeki gibi savaş Edenia'ın bir kraterinin tepesinde olur. Taven bu bölgede görevine devam eder ve görevinin doğal sonucu olarak Blaze ile karşılaşacaktır. Ya tüm savaşçıları yok edecek yada güçlerini ellerinden alacaktı. Anne ve babasını öldürenin de Taven'in kılıcını çalanın da Daegon olduğu ortaya çıkar. Daegon ve Taven, Taven'in zaferiyle sonuçlanan bir kavgaya girerler.

Bu esnada savaşçılar da birbirleriyle savaşmaktaydı ve birden dururlar ve Argus'un binlerce yıl önce inşa ettiği piramit ortaya çıkar. Bu sefer savaşçılar piramidin tepesine ulaşabilmek için birbirleriyle savaşmaya başlarlar. Daegon'un ölümüyle Taven kılıncını alır ve pramidin tepesine Blaze'i öldürmeye doğru yönelir. Ama sonunda Blaze'i öldüren Taven değildir, bu kişi Shao Kahn olur.


Shao Kahn, Blaze'den elde ettiği güç sayesinde Raiden'ı rahatlıkla alt eder.

Armageddon'un sonunda savaş alanında tüm savaşçılar ölmüş ve pramitin tepesinde Shao Kahn ve Raiden kalmıştır. Blaze'in sayesinde elde ettiği güç ile Shao Kahn, Raiden'ı kolaylıkla yener. Raiden parçalanmış amuletini (kendine özgü özel muskası) bir araya toplar ve ölmeden önce son kez geçmişe mesaj göndermeye çalışır. Ölmeden önce geçmişe son sözleri "Kazanmalı'' olur.

Hikayenin başladığı yani MK1'in düzenlendiği sırada Shang Tsung'un konuğu olarak bulundukları sırada Raiden'a gelecekteki tılsım ulaşır ve amulet çatlar. Turnuvanın ilk iki maçında Johnny Cage, Reptile ve Baraka'yı yener. Liu Kang ve Raiden, Cage'e Mortal Kombat'ın amacını anlatmaya çalışırlar ama Cage inanmaz. Daha sonra Cage, Sonya'ya Special Forces ile irtibattayken rastlar ve ona yardım etmeyi önerir. Sonya ilk başta düşmanca davransa da Black Dragon üyesi Kano'un elinden kurtarınca fikri değişir. Cage ise Raiden'in sözlerindeki doğruları anlamaya başlar.


Jax, Jhonny Cage, Raiden ve Sonya

Raiden, Scorpion ve Sub Zero arasındaki dövüşü ve yeni savaşçının oluşumunu gelecekten görür ve birşeyleri önlemek için Scorpion'la Sub-Zero'yu öldürmemesi halinde Elder God'ların klanını (Shirai Ryu) ölümlüler diyarından geri getirecekleri konusunda anlaşır. Scorpion, Sub Zero ile Netherrealm'de dövüşür ve kazanır. Raiden'a söz verdiği gibi onu öldürmeyecektir. Ancak Quan Chi gelir ve Scorpion'a geçmişten görüntüler gösterir. Klanı yok edenin ve ailesini öldürenin Sub Zero olduğuna inandırır. Scorpion öfkelenir ve Raiden'a verdiği sözden dönüp Sub Zero'yu öldürür.


Quan Chi, Scorpion'a klanının Sub Zero tarafından katledildiğine inandırıp onu öldürtmüştür.

Raiden, gelecekten görüntüler görmektedir ve olacakları önleme çabasındadır. Lin Kuei klanı savaşçılarından Cyrax ile konuşur ve onu turnuva hakkında uyarır. Ancak Cyrax pek inanmaz ve Lin Kuei klanına hizmet ettiğini söyler. Raiden ile konuşması Shang Tsung tarafından öğrenilince Baraka ve Sheeva tarafından öldürülmek istenir. Arkadaşı Sektor da Cyrax'i uyarmak ister, Shang Tsung'un tutumu yüzünden Cyrax Raiden'a inanır ve Shang Tsung'a karşı gelir.

Turnuvada bir çok savaşçı birbiriyle dövüşüp birbirlerini turnuva dışı bırakırlar. Liu Kang sırasıyla Kitana, Ermac ve Scorpion'u yener. Shang Tsung, Liu Kang'e karşı son kozu Goro'yu da kullanır ancak Liu Kang Goro'yu da yener. Son maç Liu Kang ve Shang Tsung arasında olur ve Liu Kang kazanır. Dünya savaşçıları kazanmıştır. Raiden birşeyleri değiştirdiğini ve dünyanın kurtulduğunu düşünür. Ancak amuletine baktığında çatlamaya devam ettiğini görür.

Dünyanın kazanmasıyla Shao Kahn, Shang Tsung'un öldürülmesini emreder. Ancak Shang Tsung Outworld'de yeni bir turnuva düzenlemeyi önerir. Shang Tsung bunu mecbur kılmak için Shaolin tapınağına saldırır ve Sonya'yı da kaçırır. Dünya savaşçıları da bunun arkasından Outworld'e giderler. Dünya savaşçıları Sonya'yı kurtarmaya çalışırken Kitana da kendi gerçek geçmişini öğrenmeye başlar. Bu esnada Smoke ve Sub-Zero'nun küçük kardeşi Sub Zero'ya ne olduğunu öğrenmek için Outworld'e giderler. Outworld'de Ermac Jax'ı kollarından eder.


Ermac'ın Jax'in kollarını kopartması

Raiden'nın yardımıyla Smoke, Lin Kuei klanının elinden ve sayborga dönüştürülmekten kurtulur. Ancak bu kez Sub Zero (Sub Zero'nun küçük kardeşi) sayborga dönüştürülür. Raiden yanlışlıkla zamanın akışını değiştirmiştir. Raiden Kung Lao'ya yeni MK şampiyonu olabileceğini söyler. Kung Lao Kintaro'yu da yener ancak Shao Khan tarafından öldürülür. Buna kızan Liu Kang, Shao Khan'ı öldürür (öldürdüğünü sanar.) Quan-Chi'nin büyüsüyle Shao-Khan ölmekten kurtulur. Shao-Kahn Edenia'yı aldığında Kral Jerrod'un karısı intihar ederek kendini öldürmüş olan Kitana'nın da annesi Kraliçe Sindel'i yine Quan-Chi'nin kötü büyüsüyle canlandırmaya karar verirler.


Liu Kang, Shao Kahn'ı öldürmüş fakat Shao Kahn Quan Chi tarafından tekrar iyileştirilmiştir.

devam edecek
________________


Alıntı ile Cevapla

Okunmamış 07-Kasım-2016, 11:41   #8 (permalink)
Durumu:
Çevrimdışı
Fernando
he cannot be allowed...
Fernando - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Tarihi: Kasım-2013
Nerden: El Castillo del Diablo
Cinsiyet: Bay
Takım: Galatasaray
İlişki: Evli
Burç: Oğlak Burcu
Mesajlar: 7,660
Konular: 1385
Beğenilen: 2744
Beğendiği: 1298
ForumGNC Bağımlılık Yapar
Standart

İstilacı tim dünyaya saldırır. Bu sırada iki polis Stryker ve Kabal, Reptile, Kintaro ve Mileena ile savaşırlar. Malesef Kabal Kintaro'nun yoğun ateşine maruz kalır. Stryker Ermac'ı yenince Nightwolf Raiden'a katılıp dünyayı kurtarmak için yardım etmesini ister. Bu arada Kabal, Kano tarafından Outworld'e kaçırılır.


Kabal

Smoke, Cyber Sub Zero ile karşılaşır ve Raiden'ın yardımlarıyla onu yener ve insansı özünü kurtarır. Daha sonra Smoke ve Cyber Sub Zero'da dünya koruyucuları yanında yer almaya başlarlar. Dünya koruyucuları Raiden, Liu-Kang, Kung-Lao, Sonya, Cage, Jax (yeni sibernetik kollarla), Kitana, Jade, Smoke, Cyber Sub Zero, Stryker, Lin Kuei klanı savaşçıları ve Sektor ile karşırlar. Sektor'u yenerler ve Sektor'un datasındaki bilgileri alırlar. Cyber Sub-Zero, Quan-Chi'nin Outworld ve dünyayı birleştirmek için dünyadaki insanların ruhlarını kullandığını öğrenir.


Noob Saibot. Scorpion tarafından öldürülen Sub Zero (Bi-Han) Quan Chi tarafından diriltilmiştir.

Bu esnada önceden abisi olan Noob Saibot (Scorpion tarafından öldürülen Sub-Zero) ile karşılaşır. Noob (Sub-Zero), Quan-Chi tarafından yeniden canlandırılmış ancak eskisi gibi değildir. Nightwolf Quan-Chi'nin ayinini durdurur. Dünya savaşçılarından Raiden, Liu-Kang, Sonya ve Cage hariç tümü Shao Kahn'nın yeniden canlandırdığı (Quan-Chi'nin büyüsüyle) Sindel tarafından öldürülür. Nightwolf kendinden ödün vererek hem kendisini hem de Sindel'i yaptığı büyüyle öldürür.


Raiden Liu Kang'i istemeden öldürmüştür.

Bunlar olurken Raiden, ''Kazanmalı"dan kastedilenin Shao-Kahn olduğunu kavrar. Ölen arkadaşlarının ve de özellikle Kitana'nın sorumlusunun Raiden olduğunu düşünen Liu-Kang Raiden'a öfkelenir ve karşı gelerek kavgaya tutuşurlar. Raiden istemeden Liu-Kang'i öldürür. Raiden Shao-Khan ile son bir kavgaya tutuşurlar. Shao-Kahn kolaylıkla Raiden'ı yener. Ancak Elder God'lar duruma müdahale eder. Elder God'ların verdiği güç ile Shao-Kahn'ı yener. Geri kalan son savaşçılar Cage ve Sonya ile dünyayı yeniden inşa etmektir şimdiki görevleri.


Raiden vs Shao Kahn

....devam edecek
________________


Alıntı ile Cevapla

Okunmamış 07-Kasım-2016, 15:24   #9 (permalink)
Durumu:
Çevrimdışı
Fernando
he cannot be allowed...
Fernando - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Tarihi: Kasım-2013
Nerden: El Castillo del Diablo
Cinsiyet: Bay
Takım: Galatasaray
İlişki: Evli
Burç: Oğlak Burcu
Mesajlar: 7,660
Konular: 1385
Beğenilen: 2744
Beğendiği: 1298
ForumGNC Bağımlılık Yapar
Standart

... Shinnok ve Quan Chi belirirler. Bu durumu lehlerine kullanmak ve Netherrealm'den sonra Outworld ve Dünya'yı ele geçirmek için işe koyulmaya başlarlar.


Shinnok & Quan Chi

Shao Kahn'ın yok edilişinden 2 sene sonra Shinnok, Netherrealm'in dünyayı istilasını başlatır. Shinnok tek başına dünyanın hayat kaynağı olan Jinsei'yi zehirlemek amacıyla Raiden'ın Gökyüzü Tapınağı'na gider. Shinnok, Sonya ve Kenshi'yi engeller. Shinnok, Raiden ve Fujin'i şahsi muskasına (amulet'e) hapsetmek üzereyken Johnny Cage Shinnok'a karşı gelir ve muskasının elinden düşmesini sağlar ve Amulet'i Raiden'a verir. Raiden'da Shinnok'u kendi amuletinde tutsak eder. Fujin'in de tavsiyesiyle amuleti Elder Tanrılara götürürler.

Sonrasında Johnny Cage ve Sonya Netherrealm'de Quan Chi'nin kalesine giderler. Büyüyü bozup daha büyük bir soruna neden olmasını önlemek isterler. Quan Chi, Scorpion, Sub-Zero ve Jax ile yaptıkları dövüşte Quan Chi ölmek üzere olan Johnny Cage'in ruhunu da büyüyle kendi safına çekmeye çalışır. Ancak Sonya Quan Chi'yi engeller. Raiden Quan Chi'nin büyüsünü tersine çevirmeyi başarır. Sadece Johnny'yi kurtarmakla kalmaz. Jax, Sub-Zero ve Scorpion'u da hayata döndürür.


Johnny Cage

Devam eden yıllar içinde Sonya ve Johnny evlenirler ve Cassie adında bir kızları olur, sonrasında ise ayrılırlar. Scorpion'da Shirai Ryu klanını yeniden kurar ve Kenshi'nin oğlu Takeda'yı da eğitir. Sub-Zero ise Sektor'u yenerek Lin-Kuei klanının yeni Grandmaster'ı olur.


Sub Zero. "The Grandmaster"

Shinnok'un yenilişinden 25 yıl sonra Johnny Cage, kızı Cassie, Jax'ın kızı Jacqui, Kenshi'nin oğlu Takeda ve Kung-Lao'nun kuzeni Kung-Jin ile bir tim oluşturur. Sub-Zero'nun verdiği eğitimini tamamladıktan sonra Outworld'e gönderilirler. Orda dünya ile barış antlaşması olan (Reiko ile imzalanmıştı.) mevcut imparator Kotal Kahn ve Amulet'i ele geçirmiş tahtın eski sahibi Mileena arasındaki bir sivil savaşı çözmeleri gerekir. Dünyada ise Sonya, Kano'yu yakalar ve ondan Mileena ve Amulet'in yerini öğrenmeye çalışır.


Outworld imparatoru Kotal Kahn

Mileena'nın ele geçirilişinden sonra Kotal Kahn, Amulet'i Outworld için saklamaya karar verir ve Raiden'ın bir misilleme yapmasını önlemek için de Cassie ve arkadaşlarını rehin alır. Kotal Kahn'ın sağ kolu aynı zamanda Quan Chi'nin casusu D'Vorah amuleti çalar. Cassie ve timi de esaretten kurtularak D'Vorah'nın niyetini Sonya'ya bildirirler.


D'Vorah

Jax ve Kenshi, Sareena'nın yardımıyla Netherrealm'de Quan Chi'yi yakalamayı başarırlar. Onu dünyadaki bir mülteci kampına götürürler. Sub-Zero'dan klanı ve ailesinin gerçek katilini, Quan Chi'yi öğrenen Scorpion klanıyla birlikte Quan Chi'yi öldürme amacıyla kampa sızar. Sonya, Johnny ve Kenshi'yi de bu uğurda bertaraf ettiler. Scorpion Quan Chi'yi öldüreceği sırada, D'Vorah amuletle birlikte gelir. Quan Chi, Scorpion tam başını kesmeden önce Shinnok'ı tutsaklıktan kurtaracak bir büyü yapmayı başarır. Shirai Ryu'nun yaptığı saldırı sonucu bitkin olan Johnny, Shinnok ve D'Vorah tarafından tutsak olarak götürülür.


Hanzo Hasashi (Scorpion) klanının gerçek katili Quan Chi'yi öldürmüştür.

Quan Chi'nin hayaletleri sayesinde Shinnok ve D'Vorah Gökyüzü Tapınağı'na saldırırlar. Orda Raiden'ı etkisiz hale getirirler. Shinnok, Jinsei'ye girer ve onu zehirler, kendisini de güçlü bir şeytana dönüştürür. (Corrupted Shinnok) Cassie ve timi Shinnok'ı takip ederlerken Kotal Kahn ve ordusu tarafından yakalanırlar. Kotal Kahn'a Shinnok'ın dönüşünü anlatırlar. Kotal Kahn ise onları öldürmeye karar verir. Shinnok'ı oyalayıp Outworld defansının toparlanması için zaman kazanmaya çalışır. Sub-Zero ve Lin-Kuei klanı Outworld kuvvetlerini püskürtmek için tam zamanında gelirler.


Corrupted Shinnok

Gökyüzü Tapınağı'nda Jacqui ve Takeda hayaletleri (Quan Chi'nin dirilttiği Liu-Kang, Kung-Lao, Smoke, Kitana ve Sindel) oyalarken Cassie ve Kung-Jin, Jinsei'nin olduğu bölüme girerler. Orda Cassie, D'Vorah ve Shinnok'ı yener ve babasını da kurtarır. Ciddi şekilde yaralanmış Raiden, Jinsei'yi Shinnok'ın zehrinden temizler ve hayaletler de kaçmak zorunda kalırlar. Sonya ve askerleri de gelirler. Cage ailesi kucaklaşır ve yeniden birleşirler.

Bir süre sonra Quan Chi'nin kara büyüsü etkisindeki hayaletler Liu-Kang ve Kitana Netherrealm'in kontrolünü ele geçirirler. Jinsei sayesinde iyileşen Raiden onları eğer dünya için bir tehdit olmaları karşısında ölümden daha beteriyle yüzleşecekleri şeklinde uyarır. Shinnok'ın kopmuş ama hala canlı olan kafasını göstererek son uyarısını yapar.

Seri devam ettikçe hikaye güncellenecektir.
Hikaye: scorpionthelostsoul.blogspot
Düzenleme: Corona
________________


Alıntı ile Cevapla

Okunmamış 10-Şubat-2017, 13:16   #10 (permalink)
Durumu:
Çevrimdışı
Gamer
Özel Üye
Gamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Tarihi: Ocak-2013
Cinsiyet: Bay
Takım: Galatasaray
İlişki: Serbest
Burç: Terazi Burcu
Mesajlar: 0
Konular: 19
Beğenilen: 221
Beğendiği: 696
ForumGNC Bağımlılık Yapar
Standart

offf canım bi fatality çekti ki @Fernando
________________
D

Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç  Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 05:23.

Forum Yasal Uyarı
Powered by vBulletin® Version Gizlenmiştir.
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

Kuruluş : 25/10/2013
ForumGNC Her Hakkı Saklıdır
Tema Tasarım: Kronik Depresif


Sitemiz bir 'paylaşım' sitesidir. Bu yüzden sitemize kayıt olan herkes kontrol edilmeksizin mesaj/konu/resim paylaşabiliyorlar. Bu sebepten ötürü, sitemizdeki mesaj ya da konulardan doğabilecek yasal sorumluluklar o yazıyı paylaşan kullanıcıya aittir ve iletişim adresine mail atıldığı taktirde mesaj ya da konu en fazla 48 saat içerisinde silinecektir.